Püüan ennetada järjekordseid kõnesid ning lisan mõned pildid koos selgitustega, mis ja kuidas ma oma tibudega toimetan.
Võite kommentaaridesse lisada oma kogemusi ja mõtteid. Teistel ka hea lugeda.
Enne kaane sulgemist piserdan inkubaatorisse veidi sooja vett.
Tibudele on mul kuivamiseksselline karbike, kunagine jänku transpordi puur. Põhjas on kangatükk ning peoga peent liiva (lubjakivi sõmerikku).
Veenõuks viirpapagoidest jäänud jootur.
Sooja on lambi all 35C. Kui tibudele see soojus sobib, siis nad tuduvad rahulikult. Kui on liiga kuum (lamp liiga lähedal), siis nad üritavad veenõu taha või kuskile lambist võimalikult kaugele peitu pugeda.
Paari tunni pärast, kui tibukesed juba ringi siblida tahavad, tõstan nad suuremasse kasti. Mul on selleks läbipaistev plastikust kast, et saaks pesta ning lastele mõnusam vaadata. Soojustuseks väike laualamp, mille kõrgust reguleerides saab kastis olevat soojust reguleerida. Esimestel päevadel on tibud rahulikud ja mõnusad, kui temperatuur otse lambi all on vähemalt 28C. Kui on palav, siis poevad nad kasti teise serva tudule. Kui on külm, siis annavad häälekalt teada, ronivad üksteisele selga, et lambile lähemale pääseda või püüavad üksteise alla sooja pugeda. |
Kuuri alla on kindlasti nii väikestele soojustuse lampi vaja, sest varakevadiselt on seal suhteliselt jahe. Lambi riputan keti otsa, et saaks aja möödudes kõrgemale tõsta. Esimestel päevadel on nad suure osa ajast lambi all soojas. Hiljem aga naudivad suurt ruumi ja vabadust, tuiskavad nurgast nurka, ronivad ja lendavad kõige otsa, kuhu vähegi pääsevad.
Kuuri all on ka suurem söötur ja jootur. Nii väikestel pole mingeid toidunorme, neil peab söök ja jook kogu aeg ees olema. Ning see kogus, mida nii pisikesed hävitada suudavad, on täiesti uskumatu.
Söögiks annan neile esimestel päevadel ainult keedumuna. Hiljem juba GMO vaba tibude täissööta. Lisaks õuna, kapsalehe tükikesi, vahest ka putru muna ja näiteks pisikeste seesami seemnetega, astelpaju õliga. Või kohupiima, hakkliha jmt.
Kui ilmad soojemaks lähevad, tassin tibud ämbriga paariks tunniks õue päikese kätte ja pärast jälle kuuri alla tagasi.