
Esimesel päeval, kohe saabudes, oli ta nii õhinat täis, et plaanis lausa mitu lapitekki ette võtta. Üks suur endale ja teine oma päris pisikesele vennakesele.
Alustasime väikevenna tekist.
Esimeseks lõbusaks katsumuseks oli kangaste valimine. Loomulikult olin ma nõus juba õhtul kangariiulitel tuhnima ja esialgse valiku põrandale kuhjama.
Kangastest valis preili hommikul kohe kindlameelselt välja halli, valgete tähekestega kanga. Kõik teised ei tulnud kõne allagi. Pealekauba meeldib emmele ka hall kangas! Ta ostab endale halli värvi riideid. Kaunistuseks valis pisike preili loomakeste piltidega taaskasutuse kanga.
Enne seda oli aga see kõige põnevam - mustri valimine.
Ei mingit ruutudest tekki. Ei mingeid ribasid ega muid mustreid. Ei ole vaja rohkem pilte, kui üks kaelkirjak, üks ninasarvik ja üks lõvi! Mis krokodill! Mulle ei meeldi krokodillid! Küsisime teistelt poistelt (3a ja 5a) järgi, kas neile meeldiksid krokodilli pildid lapiteki peal... Olgu pealegi, üks krokodill las tuleb ka. Mõned pildid võib veel panna...
Uuesti kangakuhja kaevumine. Kust saaks sobivates värvides, sobivas suuruses, sobivate loomadega ja just selle teki jaoks need õiged pildid juurde? Ei pane kahte ühesugust pilti! See elevant sobib. See mõmmidega kangas ka. Kaks mõmmit panen, elevandi ka, ainult ühe. Pole vaja rohkem.
Ma tahan need pildid teki peale panna, ma ei taha "sellist" lapitekki. Ainult peale panna, näe nii!
Iseendas avastasin äratundmise, kuivõrd ma harjumuspärastes raamides kinni olen, sest ma ei saanud tüki aega aru, mis plaanid väikesel preilil selle mustriga on. Üritasin ikka tema selgitusi kuidagi oma senistesse arusaamadesse lapitööst paigutada, kuni lõpuks taipasin, et tulemas on midagi hoopis teistsugust.
Triikisin ruutude õmblusvarud maha, lõikasin teki pealmise kanga soovitud mõõtu, triikisin.
Teki peal tuli teha veel nime aplikatsioon.
Selleks lõikasin puuvillasest kangast riba ja triikisin selle külge kahepoolse liimiriide, kahe küpsetuspaberi vahel. Siis lõikasin liimiriidega kangaribast välja tähed.
Nimed õmblesin aplikatsioonide kinnitamise õmblusega ise teki peale kinni. Pildi õmblesime koos, mina vajutasin pedaali. Preili istus süles ja hoidis/suunas kangast. Iga kangaruudu jaoks oli just õiget värvi niiti vaja. Poolimine ja niidistamine läks lõpuks kah päris ludinal.
Nüüd vooder (enne pestud ja triigitud) põrandalee, nurkadest maalriteibiga kinni. Siis vaheriie selle peale.
Vaheriideks võtsime puuvillase frotee. Polüestervatiini loetakse küll allergiavabaks materjaliks, kuid olen siiski naturaalse kanga usku ning usun, et beebitekk peaks võimalusel olema naturaalsest materjalist. Froteekangas oli samuti eelnevalt läbi pestud, triigitud.
Kõige peale piltide ja nimega kangas ja kõik tihedasti haaknõeltega kinni. Üleliigse vaheriide võib ära lõigata.
Kandi jaoks valiti vastuvaidlemist mittesallival toonil punane. Näitasin talle veel, kuidas kanti pannakse, kuid võtsin selle kõige viimase ja suht keerulise töölõigu enda peale.
Nii uhke tekk, nii uskumatult tubli ja hakkamist täis väike õmbleja!
Nii kena, armas ja pehme väike tekike ja nii originaalne lähenemine lapitööle!
Järgmisel päeval tegime Carolini soovil tekile lisaks kaisuloomakese. Sellest juba järgmises postituses.