Mina kevadel noori munele tulevaid kanu ei müü, sest kui kevadel haudemunad inkubaatorisse panna, siis teadupärast hakkavad neist koorunud linnud munele alles sügisel. On kanu, kes alustavad munemist viiendal kuul, kuid on ka neid, kellelt pudeneb esimene muna alles kaheksandal või üheksandal kuul.
Miks ma ei müü oma munejaid kanu kevadel maha?
Sellepärast, et mul ei ole suurt lauta, kus lehmad ja lambad ruumi kütavad ja kuhu võiksin talveks suure karja linde talvituma jätta. Et siis kevadel osa linde rahaks teha.
Mul on väike köetav kuurialune, kuhu mahub kordi vähem linde kui ma sooviksin. Kui lõpuks kevad käes ja lindudel priilt ruumi õues ringi mässata, ei meelita ükski raha mind oma vähestest tublidest munejatest loobuma. Seda enam, et kevadel peab jätkuma mune mitte ainult toidulauale vaid ka inkubaatorisse.
Miks ma ei kasvata tibusid talvel?
Esiteks on selleks vaja köetavat ruumi väljaspool eluruume. Ning teiseks oluliseks põhjuseks on see, et meie kliimas viibivad kanad pika talve ruumis sees, seega kunstlikul valgusel ja põhiliselt ka kunsttoidul.
Mina alustan haudemunade korjamist kevadel, kui kanad on saanud taas õue siblima, päikesevanne võtma ja kosuma naturaalsel toitul. Siis hakkavad nad ka paremini munema ning munade kooruvus ka suurem. Samuti on minu meelest oluline, et tibud saavad esimesel võimalusel välja päikese kätte ja muru peale, et kasvada tugevateks ja terveteks lindudeks.
Sügisel, kui on aeg linnud hoonesse sisse kolida, tuleb teha valik - kes tuppa, kes patta, kes müüki.