Aga no ei oska joonistada. Kui mõmmid veel kuidagi õnnestuvad, siis autod.... no nende joonistamisega kah veel kuidagi tulen toime. Aga mingi kraana või lennuk või helikopter.... mida veel. Appi! Perfektsionistina tahaks, et need ikka ilusad välja näeks ja lapse jaoks ilmselgelt äratuntavad oleksid. Ja mis kõige tähtsam - lihtsad, et ühe pisikese aplikatsiooni tegemine lugematu arv töötunde endale ei napsaks.
Nii ma seda masinavärgi teemat aina edasi lükkasin, kuni taipasin - kui ise ei oska, siis tuleb leida keegi, kes oskab ja tahab ka.
Mõned langesid välja hinna pärast. Kui teen lapse tekile 5 autot/lennumasinat ja pean nende joonistuste eest terve teki hinna välja käima, saate isegi aru. Keegi ei maksa ühe lapiteki eest 2x nii palju kui praegused hinnad.
Saage tuttavaks Mailis Design esimese illustraatoriga, tamtararaa - Marje Leht.
* Lõikasin küpsetuspaberist ühe lehe triikimislaua peale ja natukese väiksema kahepoolse liimiriide sinna peale. Kui servad üle ääre jäävad, siis mõjub see triikimislauale laastavalt. Nurkadest panin nad nõeltega triikimislaua külge kinni, sest need hakkavad muidu seal oma elu elama. Eriti kui on tegemist väga väikeste detailidega.
* Ladusin, st mahutasin võimalikult palju riidest lõigatud detaile liimiriide peale. Selle töö ajal on hingamine komplitseeritud tegevus, käte värin kuritahtlik ja aevastamine absoluutselt keelatud tegevus. Kui kõik kenasti paigas ja ükski serv teist ei kata, panin sinna peale teise küpsetuspaberi. Üsna ettevaatlikult, sest väike vale liigutus annab võimaluse ladumisega otsast peale hakata.
* Lõikasin autode detailid uuesti välja, seekord koos liimiriidega, et ei jääks liimiriide servasid üle.
* Ladusin detalidest kokku masinad - aknad, rattad, propellerid kõik oma kohale, vabaks jäänud küpsetuspaberi peale. Teine küpsetuspaber jälle peale ja triikisin uuesti üle. Kui liimiriie on eriti korralikult ära lõigatud ja triikraual on deflon põhi, siis ei pruugi enam küpsetuspaberit peale panna - see võib kogu töö jälle nihu ajada.
* Aplikatsioonid tuleb kõik servadest üle õmmelda ning vajalikud piirjooned juurde - ukselingid, lennuki tiiva kontuurid jmt. Aplikatsioonide servad olen seni nööpaugu pistega ääristanud, kuid seekord teen vist tavalise õmblusega. Kui liimiriie on korralikult kinni triigitud, siis ei ole muret, et see pesus ära laguneda võiks.
Nüüd jääb veel tekile vatiin ja vooder kinnitada, teppida, kantida.