Naturaalsed materjalid on olnud ikka minu suureks eelistuseks. Tekkide mustri õmblemisel kasutan üldiselt puuvillaseid või vähese sünteetika seguseid kangaid (päevasärkide materjal). Aluskangaks on puuvillane bjass (tihe ja kvaliteetne voodipesu kangas) või flanell. Pisikeste hällitekkide puhul olen kasutanud ka froteekangast - vatiini ma sel juhul ei kasutanud. Need olid suvised tekikesed.
Lapitekkide vaheriide ehk täitematerjali puhul on minu jaoks natuke keeruline leida kompromissi mõistliku hinna ja materjali naturaalsuse suhtes.
Täisvillast vatiini näiteks ei ole ma seni kasutanud vaid 70% villase sisaldusega. Kui teki muster on õmmeldud heledatest kangastest, siis olen kasutanud õhukest (120g/m2) polüestervatiini, mida loetakse allergiavabaks materjaliks. Villane vatiin on tume ja see heleda mustri puhul ei sobi, paistab läbi.
Kui teki kihid korralikult läbi teppida, siis kannatavad kõik nimetatud vatiinid ja kangad masinpesu. Olen oma lastelastele õmmeldud tekkide näitel veendunud, et ka paljude aastate pideva kasutamise ja masinpesu puhul on lapitekid endiselt kenad ja korralikud.
Täna otsustasin teha proovi täisvillase ja ka 100% puuvillase täitematerjaliga.
"Valmisid" tähendab seda, et ma arvasin, et puhkan. Kuid ma vist ei vaja puhkamiseks õmblustoast eemalolekut. :-)
Ühest õmblustööst saab puhata teise töö (mustri) õmblemisega. Või kavandamisega või kangakuhja sorteerimisega. :-)
Siin nad nüüd on, mõned uued beebitekkide mustrid, vaheriided, voodrid.
Kuna frotee ja flanell tõmbavad esimese pesuga kokku rohkem 5%, pesen enne tekikihtide kokku õmblemist läbi nii frotee, flanelli ja puuvillase aluskanga kui ka täisvillase pleedi.
Kui teil on mõne teki osas soovi, siis andke teada, võtan esimesena ette. Sest puhkus on läbi ja hakkan tellimustöödega tegelema. Uudishimulikele väike vihje, et hakkan õmblema ühte suurt ja minu jaoks väga huvitavas tehnikas lapimaali. Seda tööd jätkub kuu lõpuni. Paar pisemat tööd peab veel sinna vahele ära mahtuma. Veebruar on aga kandlekottide kuu. |